Przejdź do treści

Co na apetyt dla seniora?

Co na apetyt dla seniora?

Wiele osób starszych nie odczuwa głodu tak, jak osoby młodsze. Może to być spowodowane wieloma czynnikami. Niektóre leki mogą osłabiać apetyt, ale także inne czynniki mogą odgrywać rolę. Osoby starsze mogą być mniej aktywne i nie spalać tyle kalorii, co osoby młodsze. Mogą również wystąpić zmiany w składzie chemicznym nerwów. Jeśli obawiasz się, że Twój apetyt może być problemem, skonsultuj się z lekarzem w celu ustalenia najlepszego sposobu postępowania.

Jedno z badań wykazało, że dwie trzecie ankietowanych pacjentów geriatrycznych uważało, że łaknienie przyczynia się do ich wagi. Pozostałe trzy czwarte uważało, że do ich wagi przyczynia się jedzenie emocjonalne. Niezależnie od przyczyny, wiele osób starszych ma nadwagę spowodowaną złymi nawykami żywieniowymi. Aby dowiedzieć się więcej o lekach hamujących apetyt u seniorów, czytaj dalej. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że już zażywasz leki, aby przeciwdziałać emocjonalnemu objadaniu się.

Istnieje wiele powodów, dla których leki hamujące apetyt mogą być korzystne. Seniorzy mogą tracić na wadze z powodu zaparć, schorzeń lub po prostu nie są zainteresowani jedzeniem. Innym powodem może być demencja lub inny stan psychiczny, który sprawia, że boją się jeść, albo po prostu nie są w stanie jeść wystarczająco dużo. Niektóre osoby starsze nie chcą wychodzić z domu z powodu ograniczonej mobilności. Niektóre osoby starsze mogą zaniedbywać opiekę stomatologiczną, co może prowadzić do bolesnych stanów jamy ustnej i niewystarczającej ilości protez.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *