Zauważyłaś, że twoja skóra straciła jędrność i stała się szara? W naszym artykule przedstawiamy podstawowe zasady dotyczące właściwej pielęgnacji cery dojrzałej. Koniecznie się z nimi zapoznaj!
Chcąc zachować elastyczność skóry oraz jej poprawną kondycję należy pamiętać o jej codziennej pielęgnacji. Wykonanie zaledwie kilku czynności może sprawić, że seniorka będzie zachwycała stanem swojej skóry twarzy. Sprawdź, jak to osiągnąć!
Systematyczne oczyszczanie, nawilżanie i regenerowanie skóry
Wszystkie czynności pielęgnacyjne powinny być wykonywane systematycznie. Seniorka powinna przede wszystkim pamiętać o:
- oczyszczaniu skóry – prawidłowe przemywanie cery pozwoli pozbyć się zanieczyszczeń, wodnych rodników oraz resztek makijażu, na przykład po smokey eye;
- nawilżaniu – zapobiega utracie wody, ogranicza wysuszanie oraz łuszczenie się skóry;
- regenerowaniu – poprzez użycie odpowiednich kosmetyków wzmacnia się regenerację kolagenowych włókien, co wpływa na poprawę jędrności i elastyczności skóry;
- używaniu kremów chroniących przed szkodliwym działaniem słońca.
Odpowiednio dobrane kosmetyki dla seniorki
Seniorki powinny zwracać uwagę na kupowane kosmetyki. Najlepszym wyborem są produkty przeznaczone do pielęgnacji skóry dojrzałej, które w swoim składzie zawierają:
- witaminę C i A – rozjaśniają i redukują przebarwienia, poprawiają produkcję kolagenu;
- witaminę E – nawilża i odżywia;
- koenzym Q10 – nie tylko odżywia zmęczoną skórę, ale i chroni ją przed powstawaniem zmarszczek;
- oleje roślinne – wspomagają odnowę komórek;
- kwas hialuronowy – poprawia wygląd skóry i spowalnia proces jej starzenia się, działa przeciwzmarszczkowo.
Zabiegi dla cery dojrzałej polecane przez dermatologów
Elementem pielęgnacji skóry dojrzałej są zabiegi kosmetyczne, które wykonywane są przez dermatologów. W gabinetach piękności szczególnie poleca się:
- lift tlenowy – zabieg przeciwzmarszczkowy, poprawia świeżość i promienność skóry;
- mikrodermabrazję – zabieg oczyszczający, usuwa martwy naskórek, redukuje zmarszczki, usuwa przebarwienia;
- elektrostymulację – zabieg poprawiający pracę mięśni twarzy, odżywia i dotlenia skórę.
Właściwie wykonywany makijaż
W pielęgnacji cery dojrzałej ważny jest także właściwie wykonany makijaż. Chodzi tutaj o odpowiednie przygotowanie skóry na przyjęcie kosmetyków. W pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić skórę i przemyć ją tonikiem, a następnie zaaplikować krem nawilżający. Dopiero po wykonaniu tych czynności można przystąpić do robienia makijażu. Polecane są do tego podkłady dedykowane cerze dojrzałej, jak i korektory rozświetlające.
Problem opadającej powieki – jak temu zaradzić?
Problem opadającej powieki pojawia się wraz z utratą kolagenu w skórze. Dolegliwość powoduje defekt kosmetyczny, ponieważ uwidacznia zmęczenie dojrzałej cery. Niestety może się ona też wiązać z pogorszeniem widzenia. W takiej sytuacji warto wybrać się do okulisty, który odpowiednio temu zaradzi. W przypadku chęci wizualnej poprawy oka polecana jest plastyka laserowa lub chirurgiczna. Jednak należy zwrócić uwagę na przeciwwskazania do ich wykonania. Plastyki laserowej powinny unikać osoby zmagające się z zaburzeniami psychicznymi, a chirurgicznej osoby mające problemy z krzepliwością krwi.
Jak wykonać makijaż dla opadającej powieki?
Makijaż jest świetnym rozwiązaniem, dla osób które nie mogą poddać się zabiegom laserowym lub chirurgicznym. Wykonanie make-up pozwoli choć na chwilę zapomnieć, o przytłaczającej dolegliwości. Makijaż dla opadającej powieki powinien być wykonany starannie przy użyciu jasnych, beżowych i brązowych cieni. Dzięki czemu uzyska się najlepszy efekt.
- Pierwszym krokiem jest nałożenie bazy na powieki.
- Następnie należy pomalować ruchomą część powieki na jasny odcień, zaś ciemniejszy położyć na jej pozostałą część.
- Na koniec wystarczy nałożyć tusz na rzęsy i użyć ulubionej pomadki do ust.
Warto pamiętać o prawidłowej pielęgnacji skóry dojrzałej. Stosowanie się do podstawowych zasad pozwoli cieszyć się zdrową i piękną cerą przez długi czas!