Przejdź do treści

Sztuczna szczęka dla seniorów

proteza zębowa dla seniora

O protezie zębowej warto pomyśleć wtedy, gdy braki w uzębieniu wpływają na obniżenie komfortu życia. Nie jest przy tym aż tak istotne, czy taki stan rzeczy jest spowodowany trudnościami w spożywaniu pokarmów, mówieniu, czy jest to problem natury estetycznej. Dobre samopoczucie jest ważne w każdym wieku. Dlatego, jeśli tylko zauważysz, że brak zębów utrudnia Ci funkcjonowanie, znajdź zaufanego protetyka i powierz mu wykonanie protezy zębowej.

Proteza zębowa – jak wybrać gabinet stomatologiczny?

Jeśli szukasz protetyka, Kraków oferuje naprawdę ogromny wybór. Warto porównać ze sobą oferty różnych gabinetów i zdecydować się na ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Zwróć uwagę na wygodny dojazd, wysoką jakość świadczonych usług, gwarancję na protezę zębową oraz na cenę. Poszukaj w internecie opinii pacjentów. Krótkie terminy, indywidualne podejście, miła i empatyczna obsługa oraz kompetentna i profesjonalna kadra to podstawowe cechy dobrych gabinetów stomatologicznych.

Rodzaje protez zębowych

W szeroko pojętym znaczeniu protetyka to gałąź stomatologii, która skupia się na rekonstrukcji uzębienia. Specjaliści dążą do odbudowania zniszczonych fragmentów tkanek w obrębie jamy ustnej, co korzystnie wpływa na funkcjonowanie narządu mowy i żucia, a także na samopoczucie pacjenta. W gabinetach dentystycznych możesz skorzystać z usług protetycznych. Twoje główne opcje to:

  • implanty, czyli zrekonstruowane zęby przymocowane do szczęki za pomocą śruby;
  • wkłady koronowo-korzeniowe – są nieco podobne do implantów, jednak osadzone są na specjalnym sztyfcie zamocowanym w korzeniu, a nie na śrubie w szczęce;
  • protezy szkieletowe – ruchome protezy, które pomagają uzupełnić częściowe braki w uzębieniu. Dobrze trzymają się na miejscu umocowania, nie powodują uciskania tkanek jamy ustnej;
  • mosty protetyczne – pomagają zapobiec przemieszczaniu się pozostałych zębów w obrębie łuków zębowych i powstawaniu wad zgryzu;
  • korony ceramiczne i porcelanowe – uzupełnienia protetyczne stosowane szczególnie często dla zębów przedtrzonowych i trzonowych. Są wytrzymałe i gwarantują bardzo dobre efekty estetyczne;
  • protezy akrylowe – uzupełnienie zastępujące brakujące zęby. Stosuje się je wtedy, gdy w jamie ustnej jest więcej braków oraz w bezzębiu. Dzielą się na protezy częściowe oraz protezy całkowite. Ten drugi rodzaj potocznie nazywany jest sztuczną szczęką.

Umów się na wizytę, by lekarz ocenił stan zębów i wybrał sposób rekonstrukcji uzębienia, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Profesjonalnych i empatycznych protetyków znajdziesz obecnie niemal w każdym mieście. Jeśli interesuje Cię oferta protez zębowych w Krakowie, odwiedź stronę internetową galeriausmiechu.pl.

Jaką sztuczną szczękę dla seniorów wybrać?

Braki w uzębieniu skutecznie utrudniają życie seniorom. Powodują dyskomfort w różnych sytuacjach, utrudniają mówienie oraz jedzenie i picie. Osoby starsze najczęściej korzystają z możliwości założenia protezy akrylowej. Jest ona dość tania w porównaniu z innymi metodami uzupełniania brakujących zębów. Proteza zębowa powstaje szybko, więc już po kilku wizytach będziesz mógł cieszyć się swoim pełnym uśmiechem. W razie potrzeby do protezy częściowej można dokładać kolejne uzupełnienia.

Jak dbać o protezę zębową?

Protezę akrylową należy odpowiednio pielęgnować, aby móc jak najdłużej zachować jej dobry stan. Regularne mycie pastą i szczoteczką do zębów oraz specjalnymi preparatami, a także przechowywanie w pojemniku z otworami przedłuży jej żywotność i pozwoli zachować odpowiednią higienę.

Stan Twojego uzębienia nie jest tak dobry, jak kiedyś i braki w jamie ustnej powodują dyskomfort? Zadbaj o swoje zdrowie i samopoczucie. Umów się na wizytę do protetyka i uzupełnij swoje uzębienie przy pomocy protez dentystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *