Przejdź do treści

Senior na wakacjach — idealne kierunki

alicante

Idealne wakacyjne kierunki dla seniorów 

Seniorzy coraz częściej decydują się na zagraniczne wycieczki. Starsze osoby najchętniej wybierają się na wakacje poza sezonem, kiedy to turystów jest mniej, a upały nie doskwierają tak bardzo, jak w najgorętsze, letnie miesiące. Jest wiele ciekawych miejsc, które stanowią ciekawe kierunki dla seniorów.

Wakacje dla seniora — jaki kierunek wybrać?

Planując wakacje należy wziąć pod uwagę przede wszystkim budżet i określić, na czym chcemy się skupić podczas wypoczynku. Najlepiej wybrać takie miejsce, które zapewni różne atrakcje dla seniora, ale jednocześnie będzie dobrą destynacją do spokojnego wypoczynku. Poznaj kilka niezwykle popularnych miejsc, które warto odwiedzić. 

Hiszpania — piękny kraj, który ma wiele do zaoferowania

Ten kraj położony na południu Europy przyciąga tłumy turystów z całego świata. Nic dziwnego, niesamowity klimat, przemili ludzie, pyszne jedzenie i wiele atrakcji — to wszystko sprawia, że Hiszpania to naprawdę atrakcyjny kraj. Jednym z przepięknych regionów jest Andaluzja. Będąc tam, warto odwiedzić jej stolicę, Sevillę. No jakie atrakcje  w Sevilli warto zwrócić uwagę? Osobom lubiącym sztukę polecamy Muzeum Sztuk Pięknych, gdzie znajdziemy dzieła wielu wybitnych artystów np. Velasqueza. Wejście jest darmowe, warto więc poświęcić uwagę temu miejscu. jednym z najważniejszych miejsc w Sevilli jest Katedra Najświętszej Marii Panny, którą wybudowano w XVw. Warto podkreślić, że ta gotycka katedra jest 3 największą tego typu budowlą na świecie. Zachwyca również jej wnętrze, czyli m.in. ogromny ołtarz główny, znajdziemy tam również Grobowiec Krzysztofa Kolumba.

Inne atrakcje w Sevilli to również Plac Hiszpański, który zachwyca swoją architekturą. Znajdziemy tam piękne mostki, które przypominają te z Wenecji. Obok Placu znajduje się piękny pałac, łączący kilka stylów, m.in. renesansowy czy gotycki. Z kolei tuż obok, w Parku Parque de Maria Luis możemy schować się w cieniu i odpocząć w pięknych okolicznościach przyrody.

Hiszpania to tez inne miasta, takie jak Barcelona, Madryt, Kadyks i wiele innych, które oferują turystom wiele ciekawych atrakcji.

Chorwacja 

Kolejne piękne państwo, które turyści uwielbiają. Jedno jest pewne, jest to idealny kierunek również dla seniorów. Chorwacja położona jest stosunkowo blisko, dzięki czemu podróż nie jest męcząca. Panuje tu przyjemny, śródziemnomorski klimat, a wąskie uliczki zachęcają do spacerów. Chorwację wyróżnia również wiele pięknych miejsc, ukrytych plaż, z dala od zgiełku. Wakacje w Chorwacji są gwarancją udanego odpoczynku, który dopełni wyśmienite jedzenie. W większych kurortach bez problemu dogadamy się po Polsku – jest to na pewno duże udogodnienie dla tych seniorów, którzy nie znają innych języków. Jaki kierunek najlepiej wybrać, decydując się na wakacje w tym kraju? Zdecydowanie Dalmacja. Będąc w Chorwacji wręcz trzeba udać się na lokalny targ, na którym możemy kupić świeże owoce morza i pyszne owoce, a także wybrać się w rejs, który gwarantuje relaks i przepiękne krajobrazy.

Polska też jest piękna

Osoby, które nie planują wakacji za granicą, mogą znaleźć świetnie miejsce w Polsce. Jest wiele pięknych miejsc, w których seniorzy chętnie odpoczywają. Pięknymi krajobrazami, ciszą i spokojem zachęcają Mazury. To świetne miejsce dla osób, które lubią spacerować po lesie lub łowić ryby. Chcąc uniknąć zgiełku, warto wybrać się do miejsc mniej popularnych wśród turystów. Z kolei nad polskim morzem również jest wiele miejsc, które zapewnią seniorom atrakcje. Warto wybrać się tam, aby pooddychać zdrowym dla organizmu jodem. Wybrzeże Bałtyku obfituje w wiele atrakcyjnych przyrodniczo miejsc – szerokie piaszczyste plaże, idealne na długie spacery, a także lasy sprawiają, że odpoczynek będzie udany. Seniorzy lubiący aktywności mogą wybrać się na wycieczkę rowerową ścieżką R10, biegnąc przez niemal całe polskie wybrzeże. Seniorom lubiącym prawdziwe wyciszenie polecamy Bieszczady. Ten region nie jest jeszcze do końca odkryty, dlatego bardzo łatwo znaleźć tu miejsce, gdzie turystów praktycznie nie ma. Piękna przyroda zachęca do przebywania na zewnątrz i spacerowania.

Jest wiele miejsc atrakcyjnych dla seniorów. Wybierając dany kierunek, warto kierować się własnymi preferencjami i zastanowić się, czego oczekujemy od danej destynacji i w jakim celu tam jedziemy – czy chcemy odpocząć, czy może nieco aktywniej spędzić czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *