Przejdź do treści

Prezent dla seniorów – jak wybrać?

prezent dla seniorów

Wybór prezentu dla seniora to trudne zadanie, bo starsza osoba bywa bierna życiowo i często nie ma już żadnego hobby. Dlatego najlepiej sprawdzą się praktyczne prezenty, które pozwolą monitorować stan zdrowia lub ułatwić życie.

Jak wybrać prezent dla osoby starszej?

Powinniśmy kierować się przede wszystkim specyfiką osoby. Najłatwiej będą miały osoby, których babcia lub dziadek ma jakieś hobby, a więc np. maluje. W takiej sytuacji wybór prezentu jest dość prosty, bo musimy się jedynie dowiedzieć, czego takiej osobie brakuje i zaskoczyć miłym prezentem jak np. nowe płótno do malowania innego rodzaju obrazów.

Często jednak zdarza się, że senior to osoba bierna życiowo i jej życie sprowadza się jedynie do podstawowych aktywności życiowych. Taka sytuacja jest znacznie trudniejsza, a już szczególnie po kilku sezonach, kiedy wykorzystamy już wszystkie proste prezenty dla seniorów, jak np. pojemnik na leki czy nowe kule.

Prezent dla seniora na urodziny

Urodziny to nieszczególnie świętowany przez seniorów dzień. Okazuje się, że, szczególnie wśród najstarszych, popularniejsze są imieniny. Jeśli tak jest w przypadku naszej babci czy dziadka, to na urodziny wystarczy mały upominek czy nawet same odwiedziny, a większy prezent można kupić na imieniny. Jednak, traktując te dwa święta jednakowo, to jaki właściwie prezent dla seniorów możemy kupić do 100 czy 200 zł, żeby nie przesadzić z kwotą jak na taką okazję?

Najciekawsze prezenty na urodziny/imieniny do 100 zł:

 • przybornik zakładany na kule. Jeśli nasz dziadek lub babcia chodzi o kulach, to na pewno taki prezent ułatwi im życie. Cena: od 50 do 100 zł.
 • poduszka obrotowa. Taka poduszka pozwala na obrót o 360 stopni, co jest niewątpliwym ułatwieniem dla seniora, który nie jest już tak sprawy. Cena takiego prezentu to około 100 zł.
 • przyrząd do zdejmowania butów. Jest to praktyczne urządzenie pomagające w ściąganiu butów, ponieważ eliminuje konieczność schylania się. Cena to około 50 zł.

Najciekawsze prezenty na urodziny/imieniny do 200 zł:

 • ciśnieniomierz nadgarstkowy. Jest to bardzo praktyczne narzędzie, które pozwoli lepiej monitorować stan zdrowia seniora. Cena podstawowego ciśnieniomierza waha się od 100 do 200 zł, choć lepiej tu nie oszczędzać i nie kupować najtańszego, ponieważ może dawać błędne pomiary lub szybko się zepsuć.
 • poręcz do łóżka. Jest to bardzo użyteczny prezent, ponieważ pomaga starszej osobie podciągnąć się do pozycji stojącej z łóżka, co często, szczególnie w okresach osłabienia, bywa dużym problemem.

Prezent dla seniora na gwiazdkę

Święta Bożego Narodzenia to najlepszy okres na robienie przeróżnych prezentów, ale szczególnie tych droższych. Urodziny czy imieniny to okazja raczej do drobnych upominków, a w przypadku tych świąt możemy pozwolić sobie na więcej.

Najciekawsze prezenty do 400 zł:

 • Koc elektryczny. Jest to jeden z najmilszych przedmiotów, jaki możemy kupić babci czy dziadkowi na zimne jesienne, czy zimowe wieczory. Cena takiego prezentu waha się od 300 do 400 zł.
 • But elektryczny, który ogrzeje i wymasuje zmęczony stopy, to zdecydowanie jeden z lepszych prezentów, jakie możemy wybrać. Cena waha się od 200 do 300 zł.
 • Aparat do masażu łączący przyjemność, a więc masaż, z pożytkiem w postaci ogrzewania ciała przy masowaniu. Koszt takiego urządzenia to około 400 zł.

Prezent dla aktywnego seniora

Jeśli nasza babcia lub dziadek są nadal aktywni fizycznie, to wybór prezentu nie będzie już taki trudny. Najciekawsze prezenty w tej kategorii:

 • kije trekkingowe to prezent skierowany do seniora, który lubi długie piesze wycieczki, np. po lasach. Kije pomagają zachować stabilność podczas marszu, zwykle mają mechanizm tłumiący drgania oraz amortyzujący uderzenia o ziemie. Cena takiego prezentu waha się od 100 do 200 zł.
 • stepper. Jest to niewielki przyrząd do ćwiczeń, który może zapewnić seniorowi trochę niewymagającego ruchu nawet przed telewizorem podczas np. deszczowych dni. Cena za dobry stepper waha się od 200 do 400 zł.
 • smartwatch. Jest to absolutnie najlepsze urządzenie, jakie możemy kupić aktywnemu seniorowi. Dobry zegarek tego typu jest w stanie podać obszerny zbiór informacji na temat stanu zdrowia noszącej go osoby. Znajdziemy w nim informacje na temat jakości i ilości snu, ruchu podczas dnia, ciśnienia, tętna i wielu innych. Cena dobrego smartwatcha waha się od 300 do 1000 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *