Przejdź do treści

Kredyt dla emeryta – jakie są warunki uzyskania?

Kredyt dla emeryta

Zaciągnięcie kredytu w podeszłym wieku często stanowi spory problem. Wynika to ze względu na kiepskie finanse osób w wieku emerytalnym. Chcesz złożyć wniosek o kredyt dla emeryta? Sprawdź, jak musisz się przygotować.

Banki niechętnie udzielają finansowania dla ludzi powyżej 60. roku życia. Nie oznacza to jednak, że otrzymanie kredytu dla emeryta jest niemożliwe. Wręcz przeciwnie. Jeśli wykazujesz odpowiednio wysokie dochody, wciąż masz spore szanse. Pamiętaj, że finanse i wiek to podstawowe kwestie, na jakie banki zwracają uwagę. Wniosek o kredyt dla emeryta składaj do takich instytucji, które zaakceptują twój wiek niezależnie od wysokości dochodów.

Jak złożyć wniosek o kredyt dla emeryta?

Proces wnioskowania o kredyt dla emeryta nie różni się znacząco od żadnego innego. Aby otrzymać finansowanie:

 1. Zdobądź zaświadczenie o dochodach (emeryturze i rencie także);
 2. Sprawdź swoją historię kredytową.
 3. Uzupełnij i wyślij wniosek.

Po złożeniu dokumentów wraz z wnioskiem bank przeanalizuje twoje możliwości. Jeśli okaże się, że zdolność kredytowa będzie wystarczająca, otrzymasz kredyt dla emeryta bez żadnego problemu.

Kredyt dla emeryta – bank czy instytucja pozabankowa?

Wiele osób w wieku emerytalnym zastanawia się, gdzie złożyć wniosek, by otrzymać finansowanie. Kredyt dla emeryta oczywiście jest dostępny w bankach. Wiąże się to ze skomplikowanymi procedurami. Jako wnioskodawca musisz przede wszystkim przedstawić:

 • wysokość świadczenia emerytalnego/dochodów;
 • liczbę osób na utrzymaniu;
 • wartość zabezpieczenia kredytu (np. nieruchomości);
 • historię kredytową.

Kiedy składasz wniosek o kredyt dla emeryta w banku, musisz uzbroić się w cierpliwość. Procedury bankowe najczęściej zajmują nieco więcej czasu. Potrzebujesz dodatkowych środków, ale nie masz zbyt dużo czasu? Planujesz rozwój własnej działalności gospodarczej? Kiedy banki niechętnie podchodzą do ciebie ze względu na wiek emerytalny, skorzystaj z oferty prywatnych insytucji finansowych. Na rynku znajdziesz zarówno oferty pożyczek przeznaczonych dla przedsiębiorców, takie jak plmfund.pl, jak i dla osób prywatnych. 

Jeśli chodzi o pożyczkę dla przedsiębiorców to zabezpieczeniem w PLM Fund może być:

 • dom;
 • mieszkanie;
 • działka;
 • firma.

Do szybkiej weryfikacji wniosku przedstaw dokumenty potwierdzające twoją własność wybranego zabezpieczenia. Środki w ramach pożyczki nawet bez zdolności kredytowej otrzymasz bezpośrednio na wybrane konto bankowe.

Czy kredyt dla emeryta to dobra decyzja?

Osoby w wieku emerytalnym mogą ubiegać się o finansowanie zarówno w bankach, jak i instytucjach prywatnych. W niektórych sytuacjach banki i firmy pożyczkowe chętnie sfinansują dowolny cel do kwoty nawet 200 000 złotych. Warunkiem jest jednak utrzymanie odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej (przynajmniej w przypadku banków). Kredyt dla emeryta w instytucjach pozabankowych jest o wiele łatwiejszy do uzyskania. Zastanów się nad taką formą finansowania. W większości firm kwota finansowania to maksymalnie kilkadziesiąt tysięcy złotych ze względu na krótszy okres spłaty. 

Jaki wiek emerytów do kredytu jest akceptowany przez banki?

Banki w Polsce najczęściej akceptują wnioski o kredyt dla emeryta jeśli wnioskodawca jest w przedziale wiekowym od 60 do 75 lat. W skrajnych przypadkach możesz liczyć na udzielenie finansowania w wieku do 80 lat. Według instytucji finansowych ryzyko, że kredytobiorca umrze i nie spłaci zobowiązania, jest zbyt duże nawet dla niewielkich kwot. Jeśli jednak wybierzesz firmę prywatną, masz szansę na pozyskanie dodatkowych środków nawet powyżej 80. roku życia.

Emeryci to nie jedyna grupa konsumentów, dla której przygotowano specjalną ofertę kredytów. Jako rencista również możesz ubiegać się o kredyt. Pamiętaj jednak, że finansowanie nie może przekraczać 15-krotności twoich miesięcznych dochodów netto. Okres kredytowania w tym przypadku to maksymalnie 48 miesięcy.

Jak widać, możliwości kredytów dla emeryta i rencisty są mocno ograniczone. Najczęściej z pomocą osobom w trudnej sytuacji przychodzą firmy pożyczkowe, które udzielają finansowania nawet w przypadku braku zdolności. 

Rozważasz zaciągnięcie zobowiązania na nową inwestycję w wieku emerytalnym? Sprawdź wszystkie dostępne opcje. Być może kredyt dla emeryta w banku nie jest ostatecznością. Firma pożyczkowa pomoże ci wyjść z trudnej sytuacji i rozwinąć skrzydła nawet w wieku emerytalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *