Przejdź do treści

Filmy dla seniorów

filmy dla seniorów

Niniejszy artykuł prezentuje przegląd filmów idealnie dobranych dla ludzi powyżej 60 roku życia, którzy są ciekawi świata i złaknieni życia. znajdziesz tu charakterystykę propozycji filmowych, które możesz wykorzystać podczas seansów kinowych w domowym zaciszu. Filmy dla seniorów to produkcje, które niosą za sobą głębokie przesłanie, po obejrzeniu tych filmów nic już nie jest takie samo. Skłaniają one do przemyśleń nad własnym życiem, mobilizują do wprowadzenia ewentualnych zmian. A więc rozpocznij przygodę filmową. 

Dramat romantyczny

To propozycje zwłaszcza dla płci pięknej. starsi panowie oczywiście mogą towarzyszyć żonom w trakcie seansu filmowego, który będzie sprzyjał wzajemnej wymianie czułości. Każda okazja jest dobra do okazywania miłości i zbliżenia się do siebie zacieśniając jeszcze bardziej łącząca nas relacje. Są tutaj również produkcje, które wzmacniają poczucie własnej wartości u kobiet, które narażone są bardziej od mężczyzn na niewiarę w swoje siły. Adresowane są szczególnie do seniorek, które wątpią w swoją moc sprawczą i siłę życiową.  Oto filmy, które pomogą wzmocnić więzi z mężem i odzyskać pogodę ducha i wiarę w to, że wszystko jest możliwe jeśli się tego chce.

  • Lawendowe Wzgórze ( Ladies in Lavender) 2004 rok

Ten dramat to pełna rodzinnego ciepła historia życiu dwóch, mieszkających razem, siostr Widdington. Pewnego razu nieoczekiwanie na plaży w pobliżu swojego domu znajdują rozbitka – mężczyznę. z czasem okazuje się, ze to młody Polak, mówiący biegle oprócz swojego języka ojczystego tylko po niemiecku. Kobiety spędzają z nim dużo czasu, mimo bariery językowej rodzi się między nimi nić porozumienia.  

  • Żelazna Dama ( The Iron Lady ) 2012 rok

To życiorys Margaret Thatcher – zmęczonej życiem kobiety, która nigdy się nie poddała w realizacji swoich marzeń. Mimo mar przeszłości dzięki wytrwałości i uporowi wspięła się na szczyt kariery politycznej w środowisku zdominowanym przez mężczyzn.

  • Pamiętnik ( The notebook) 2004 rok 

„Pamiętnik” to film opowiadający historię miłości, która miała miejsce w latach 40 w Karolinie Północnej w Stanach zjednoczonych. Zostaje ona odczytana starej kobiecie, która choruje  na  Alzheimera przywołując w staruszce wspomnienia z młodości.  

Dramat motywujący do działania

Większość ludzi w wieku dojrzałym wiele już przeszła. Często przychodzi rezygnacja, zmęczenie życiem, chęć odpoczynku na kanapie przy kominku. To zrozumiałe, jednakże okres emerytury daje wiele możliwości aby domknąć sprawy, na które brakowało nam czasu wcześniej. Nie warto zostawiać za sobą nieporozumień, sporów, niezrealizowanych planów i marzeń. W tym miejscu przeczytasz o filmach, dzięki którym zobaczysz w sposób jaskrawy co jeszcze w swoim życiu powinieneś zrobić. Skłaniają one nad zadumą nad pewnymi sprawami z życia codziennego, które być może zostały zaniedbane podczas lat młodości kiedy świat gonił ciągle do przodu. Usiądź więc wygodnie i urządź seans połączony z naprawieniem tego co powinno zostać uregulowane. 

  • Choć goni nas czas ( The Bucket List ) 2007 rok

Miliarder i mechanik to dwa różne światy. Jednak śmierć nie wybiera, wobec niej są równi sobie. Kiedy spotykają się w szpitalu zdają sobie sprawę, iż łączy ich chęć spełniania marzeń, na które nigdy nie mieli czasu. Wspólnie więc zaczynają podróżować a z czasem zaczyna łączyć ich głęboka przyjaźń.   

  • Prosta historia ( The Straight Story ) 1999 rok

Film opowiada o wędrówce głównego bohatera.  Nie rozmawiał on ze swoim bratem od dziesięciu lat. Gdy dowiaduje się o tym, że jest on ciężko chory postanawia go odwiedzić i się pojednać. Jedzie 300 mil starym traktorem z przyczepą, po drodze ma czas na przemyślenia i delektowanie się krajobrazem. 

  • Młodzi duchem ( Young Heart ) 2007 rok 

Young Heart to amerykański zespół, który jednak wyróżnia się na tle innych. Jego członkami są osoby, które ukończyły 80 rok życia dopiero teraz zaczynając karierę muzyczną.

  • Butelki zwrotne ( Vratné lahve ) 2007 rok 

To historia starszego nauczyciela, który niedługo przed emeryturą rezygnuje z posady w szkole na rzecz pracy w punkcie skupu butelek koło supermarketu. Przeżywa wiele zabawnych przygód.

  • Jeszcze nie wieczór 2008 rok 

„Jeszcze nie wieczór” to opowieść o miłości oraz  przemijaniu. Młodzi ludzie spotykają się z aktorem po przejściach w Domu Aktora Weterana gdzie wywracają spokojne i nudne życie pensjonariuszy do góry nogami. Maja możliwość po tylu latach wrócić na scenę.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *