Jak znaleźć tanie sanatorium dla emerytów?

Pobyt sanatoryjny dla seniora może stanowić ciekawą alternatywę dla tradycyjnego corocznego urlopu. Wykorzystując tę formę wypoczynku można bowiem połączyć przyjemne z pożytecznym, ponieważ sanatorium dla seniora stanowi idealny sposób na przyjemne spędzenie czasu, poprawę samopoczucia i stanu zdrowia oraz jest elementem profilaktyki prozdrowotnej i leczenia istniejących chorób. Z tego artykułu dowiesz się: ukryj 1 Sanatorium […]

tanie sanatorium dla emerytów

Pobyt sanatoryjny dla seniora może stanowić ciekawą alternatywę dla tradycyjnego corocznego urlopu. Wykorzystując tę formę wypoczynku można bowiem połączyć przyjemne z pożytecznym, ponieważ sanatorium dla seniora stanowi idealny sposób na przyjemne spędzenie czasu, poprawę samopoczucia i stanu zdrowia oraz jest elementem profilaktyki prozdrowotnej i leczenia istniejących chorób.

Sanatorium dla seniora

Sanatoria dla seniorów położone są przede wszystkim w miejscowościach uzdrowiskowych. W ten bowiem sposób wykorzystuje się naturalne bogactwo specyficznych warunków klimatycznych, takich jak występujące nad morzem aerozole lub naturalnych bogactw w postaci na przykład dobroczynnych wód mineralnych.

Sanatoria dla seniorów nad morzem

Sanatoria dla seniorów są często zlokalizowane nad morzem, z uwagi na korzystny wpływ morskiego klimatu na zdrowie. Aerozol morski czyli drobiny wody w powietrzu sprawia, że zawartość jodu nad morzem jest zdecydowanie większa niż w innych obszarach kraju. Ponadto, wyjazdy nadmorskie mobilizują do długich spacerów wzdłuż brzegu plaży co zapewnia dodatkową porcję ruchu oraz pozytywnie wpływa na stan zdrowia, w tym układ odpornościowy.

Sanatorium dla seniorów nad morzem, dobroczynny jod

Jod jest elementem niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania tarczycy, która pełni bardzo istotną rolę w organizmie, poprzez wpływ produkowanych przez nią hormonów na pracę układu nerwowego, układu krążenia oraz metabolizm i pracę mięśni. Egzogenna podaż jodu w postaci spożywania soli jodowanej oraz ryb może być niewystarczająca i prowadzić do niedoborów, mogących przybrać postać niedoczynności tarczycy. Typowymi objawami choroby jest zmęczenie, rozdrażnienie, wzrost wagi, kołatanie serca czy zła kondycja włosów i paznokci. W takiej sytuacji konieczne jest podawanie leków oraz dodatkowa suplementacja jodem.

Sanatorium dla seniorów nad morzem, długość pobytu

Aby w pełni wykorzystać dobroczynne działanie jodu, nadmorski wypoczynek powinien trwać minimum dwa tygodnie. Typowy pobyt sanatoryjny trwa dwadzieścia jeden dni, co oznacza że jest on dostatecznie długi aby móc wykorzystać w pełni zalety tego klimatu, który poza jodem bogaty jest również w związki bromu, wapnia i magnezu.

Rehabilitacja sanatoryjna refundowana przez ZUS

Pobyt sanatoryjny refundowany stanowi element prewencji zdrowotnej prowadzonej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i w związku z tym taka forma rehabilitacji nie jest dostępna dla wszystkich seniorów i obejmuje jedynie osoby zagrożone całkowitą lub częściową niezdolnością do pracy, uprawnionym do pobierania zasiłku chorobowego lub świadczenia rehabilitacyjnego oraz osobom pobierającym czasową rentę z tytułu niezdolności do pracy. Z refundacji może zatem skorzystać jedynie aktywny zawodowo emeryt pobierający rentę okresową z tytułu niezdolności do wykonywania pracy. Do wyjazdu w ramach ZUS nie kwalifikują się osoby pobierające renty stałe.

Tanie sanatorium dla emerytów

Na szczęście w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na pobyty sanatoryjne dla osób starszych, powstała i stale rozbudowuje się oferta tanich turnusów skierowana dla emerytów. Tanie sanatorium dla seniora obejmuje bowiem pobyt w nadmorskich miejscowościach połączony z zabiegami rehabilitacyjnymi. Takie turnusy rozpoczynają się wstępnym badaniem lekarskim oraz zapewniają profesjonalną opiekę pielęgniarską i lekarską podczas pobytu. Koszt zawiera noclegi oraz pełne wyżywienie. W ramach profilaktyki zdrowotnej oraz leczenia już istniejących chorób emeryci mogą liczyć na liczne zabiegi rehabilitacyjne, takie jak na przykład masaż, zajęcia gimnastyczne dostosowane do możliwości seniorów oraz delikatny trening w basenie czy na siłowni. Ponadto w zależności od konkretnego sanatorium dostępne są też inne zabiegi wykorzystujące dostępne atuty danego miejsca, jak na przykład prozdrowotne okłady borowinowe.